Charakterystyka folii polipropylenowych
Opakowania z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w wielu różnych branżach. Przemysł spożywczy, odzieżowy, tekstylny, chemiczny i farmaceutyczny to przykłady tylko kilku obszarów, w których folia propylenowa jest niezwykle istotna. Spotykamy się z nią w sklepach i zamawiając produkty drogą wysyłkową. Jakie ma zalety i właściwości?
Czym jest folia polipropylenowa?
Polipropylen (PP) jest związkiem chemicznym, otrzymywanym w wyniku polimeryzacji propenu, który z kolei jest pozyskiwany z ropy naftowej. Posiada właściwości termoplastyczne, czyli jest podatny na zmianę kształtu pod wpływem wysokiej temperatury. Opakowania foliowe wykonane z polipropylenu odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością. W zależności od rodzaju folii PP może być ona sztywna, nieelastyczna i podatna na przebicia, ale w pełni transparentna lub elastyczna i odporna na rozerwania. Dobór odpowiedniej folii należy uzależnić od funkcji, jaką ma pełnić opakowanie, gabarytów i wagi produktu oraz tego, czy ma ostre krawędzie. Folia propylenowa jest bezwonna, bezbarwna, odporna na wilgoć i lekka.
Jakie zalety mają opakowania z polipropylenu?
Opakowania z polipropylenu mogą służyć do pakowania firan, zasłon, pościeli, obrusów, pokrowców, narzut, prześcieradeł i innych tekstyliów, a także odzieży, takiej jak t-shirty, koszule, czy bielizna. Jeśli woreczki posiadają zintegrowane wieszaki, po zapakowaniu możesz je od razu powiesić i wyeksponować klientom. Opakowania foliowe są przezroczyste, zatem pozwalają oglądać umieszczone wewnątrz produkty bez obaw o zabrudzenie. Chronią też materiały podczas pakowania do wysyłki i transportu. Produkcja woreczków z polipropylenu jest tania i umożliwia dostosowanie wyrobu do Twoich potrzeb poprzez umieszczenie klasy z taśmą dwustronną, zatrzasków lub nadruków.